Arsa Kredisi Nedir? Düşük Faizli Arsa Kredisi Veren Bankalar

Gayrimenkul yatırımı, toplumumuzca en çok tercih edilen ve güvenilir bir liman olarak görülen yatırım araçlarından birisidir. Özellikle son yıllarda ülkemizde hızla artan kentsel dönüşüm projeleri ile ivme kazanan emlak sektörü bankaların yüzünü güldürüyor. Bir çok inşaat firması ve bireysel olarak bu işle uğraşan kişiler bankaların kapılarını çalarak en uygun arsa kredisini almak için büyük çaba sarf ediyor. Böylesine rekabetin ve talebin yüksek olduğu bir alanda bankalar düşük faizli arsa kredisi vererek hem müşteri potansiyellerini arttırma hemde vatandaşlara kolaylık sağlamak için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bir nevi konut kredisi özelliği taşıyan ve ister yeni bir arsa almak için isterseniz de var olan arsanızı değerlendirmek için temin edebileceğiniz arsa kredisi genellikle maksimum 120 ay vadeli olarak verilmektedir. Peki arsa kredisi alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi banka uygun vade ve faiz oranıyla arsa kredisi veriyor? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

en dusuk faizli arsa kredisi arsa kredisi faiz oranlari

Düşük Faizli Arsa Kredisi Veren Bankalar

Başta faiz oranları olmak üzere bankaların uyguladığı kredi politikalarını incelediğimiz 3 banka arsa kredisi konusunda cazip avantajlar sunuyor. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var, bankalar arsa kredisi verirken arsanın belirli bir belediye sınırları içerisinde olmasını ve imarlı olmasını şart koşuyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları

Müşteri ve banka şubesi bakımından Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat sunduğu düşük faiz ve 5 yıla varan vade imkanı ile arsa kredisi almak isteyenler için gerçek anlamda büyük avantaj sağlıyor. Ekspertiz değerinin %50’lik kısmına kadar kredi çekebilme imkanı sunan Ziraat Bankası arsa kredisinden yararlanmak için hemen en yakın Ziraat şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz.

ziraat bankasi arsa kredisi fazi oranları

120 Ay Vadeli Şekerbank Arsa Kredisi Faiz Oranları

Vade uzunluğu olarak en yüksek süre zarfını Şekerbank sağlıyor. Bu krediden yararlanabilmek için ise satın alacağınız arsanın imarlı olması şart, ayrıca banka kredi süresince arsanızı ipotek altına almaktadır.

sekerbank arsa kredisi faiz oranları

TEB Arsa Kredisi Faiz Oranları

Üzerinize kayıtlı olan evi teminat göstererek TEB arsa kredisi almanız mümkün. 60 ay vadeli olarak sunulan bu kredi çeşidinde banka, ekspertiz raporunun %60’a kadar olan kısmını kredi olarak kullandırıyor. TEB arsa kredisi başvurusunu sadece şubeler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

teb arsa kredisi faiz oranları

Türkiye Finans Arsa Kredisi Faiz Oranları

60 aya kadar Vade seçenekleri mevcut olan türkiye finans’ın kredi oranları %1,40 ve %1,46 olarak vade seçeneğine göre değişkenlik gösterdiğini görüyoruz.

turkiye finans arsa kredisi faiz oranlari

Halbank Arsa Kredisi Faiz Oranları

Halkbank arsa kredisi faiz oranları tıpkı ziraatbankası faiz oranlarıyla eşit bir şekilde ilerliyor, Halbankın arsa kredisi 2B Peşin Satış Kredisi Olarak Geçmekte.

 

halkbank arsa kredisi faiz oranlari

Vakıfbank Arsa Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbankta hemen hemen halkbank ve ziraat bankası faiz oranlarına yakın olarak işlem görmektedir. 2 Devlet bankasından kredi alınamazsa vakıfbank’ta güzel bir seçenek olabilir.

 

vakifbank arsa kredisi faiz oranlari

Türkiye İş Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası faiz oranları 12/24//36/48/60 ay vadelerinin hepsine %1,44 faiz oranını uyguluyor.

 

turkiye is bankasi arsa kredisi faiz oranlari

 

Arsa Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli : 

Konut/emlak kredisi kapsamına giren bu kredi türünde tüm bankalar başvurularını şubeler üzerinden yaptırıyor. Bunun nedenleri arasında ise hem kredi miktarının yüksek olması hemde çeşitli evrakların gerekli olmasıdır. Eğer sizde arsa kredisi başvurusu yapmak istiyor ve işlemlerim hızlı bir şekilde gerçekleşsin diyorsanız aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız da fayda var işte o belgeler;

1- Arsa kredisi başvuru belgesi (Başvuru sırasında banka görevlilerince size verilecektir)
2- Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
3- Gelir belgesi (bordro, veya gelirini kanıtlayabileceği belge)
4- Satın alınacak arsanın tapusu ve fotokopisi
5- Üzerinize kayıtlı bir adet fatura

Yukarıdaki belgelerin yanı sıra banka gerek gördüğünde sizden kefil talep edebilir. Her kredide olduğu gibi arsa kredisinde de bankalar başvuru yapan kişinin kredi notu üzerinden değerlendirme yapmaktadır.