Evden Yazılı Çerçeve İşi Yaparak Para Kazanmak

 

İnternetten e-ticaretin kolaylaşması, letGo, sahibinden gibi platformların mobil ve pc tabanlı olarak kullanıcı odaklı çalışması insanların internetten alış-veriş yapmasını kolaylaştırmıştır.

Herkes internetten alış yapabileceği gibi satış da yapma imkanına sahiptir. Ülkemizde yavaş yavaş kurumsallıktan bireyselliğe yönelmekte olan e-ticaret sektöründe siz de evden satış yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

İnternette satış yapabileceğiniz tonla alan bulunmakla birlikte eğer ev hanımıysanız ve evde iş fırsatı arıyorsanız yapabileceğiniz bir iş fırsatını sizlere sunacağız.

Evde Çerçeveli Süs Hazırlayarak Satmak

 

Evde oturan bir ev hanımıysanız ya da emekliyseniz, gününüzü televizyon izleyerek geçirmek yerine üretkenlikle geçirebilirsiniz.

Eğer kullanabileceğiniz bir masanız ve birazdan bahsedeceğimiz malzemeleriniz varsa günde kısa bir emek vererek ek gelir kazanabilirsiniz.

Bahsedeceğimiz iş fikrinde kullanabileceğiniz iki temel kağıt var. Pelur kağıdı ya da krapon kağıdı hem maliyetinin ucuz olması hem de renk seçeceğinin bol olması sebebiyle tercih listenizde bulunmalı. Bunlar dışında kullanabileceğiniz pahalı, renkli A4 cinsi kağıtlar da bulunmakta. Yapacağınız tasarıma göre uygun kağıt modelini seçmekte özgürsünüz ancak el işi kağıdı türü pürüzlü kağıtlar daha modelli görünecektir.

İkinci ihtiyacınız olan ise bir kaligrafi kalemi ve kaligrafi becerisi. Kağıtlara yazı yazacaksınız. Temel işleminiz bu olacak. Sizlere tavsiyemiz siyah kağıtlar üzerine beyaz kaligrafi kalemleri kullanarak yazı ve motifler işlemeniz. Bunun için beyaz mürekkepli dolma kalem de kullanabilirsiniz ancak maliyeti çok yüksek olacaktır zira dolma kalem fiyatları yüksek olmakla birlikte beyaz mürekkep de size farklı renkleri kullanırken zorluk çıkartabilir. Bu nedenle çeşit çeşit kaligrafi kalemlerine sahip olmak size avantaj sağlayacaktır.

Yazacağınız yazıların şekilli, kaligrafi kurallarına uygun ve göze hitap eder şekilde olması avantaj sağlayacağı gibi albenisini artıracaktır.

Kaligrafik yazmayı, derslerini ücretli alabileceğiniz gibi, Youtube üzerinden ücretsiz derslerle hem de müsvedde kağıtlarda yapacağınız alıştırmalarla öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sim, parıltı, damga gibi süslerle de yapacağınız eklemeler hem satacağınız fiyatı artırmanıza yardımcı olacak hem de sevenlerinizi çoğaltacaktır.

Yazacağınız şeyleri gönlünüzden geldiğince oluşturabileceğiniz gibi, internetten “özlü sözler” “güzel sözler” ve benzeri terimler aratarak bulup kağıda geçirebilirsiniz.

Bundan sonrası sadece satış işlemine kalacaktır. Ürünlerinizi letGo, sahibinden vb. Platformlarda satışa sürebilir Instagram’da açacağınız bir hesapla da kadınlara yönelik bir kitle oluşturabilirsiniz. Paylaşımlarınızla onları büyüleyebilir, ardından satın alım için dağıtıcı sitenize yönlendirebilirsiniz.

Unutmayın, maliyeti ne kadar az tutar, fiyatı da düşük yaparsanız, sürümden kazanma olacağınız artacaktır. Her ne kadar başlangıçta hobi olarak yapıyor olsanız da beğenilmeniz halinde yanınıza yardımcılar aramak zorunda kalabilirsiniz. İyi şanslar.

 

İnternetten Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak adlı konuyu (Buraya) tıklayarak okuyabilirsiniz.

İnstagramdan Para Kazanma Yolları Adlı Konumuzu Okumak İçin (Buraya) Tıklayabilirsiniz.