İnstagramdan Para Kazanma Yöntemleri ve Yolları

 

Instagram, halkın büyük bölümünün haber kaynağı, telefonlarının baş köşe adayı, fotoğrafçısından siyasetçisine, oyuncusundan ressamına herkesin evi. Ayrıca sizler için bir para kazanma kapısı.

İnstagram, emek veren herkes için büyük toplulukların öncüsü olmak gibi aynı zamanda para kazanmak için de bir çok fırsat sunuyor.

İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılır?

 

İnstagram’da yaptığınız paylaşımlar belli bir zamandan sonra daha çok daha çok ve daha çok kitleye ulaşmaya başlar. Keşfet kısmında çıkmaya başladıktan sonra sayfanızın içeriğiyle ilgilenen, paylaşımlarınızı beğenen insanlar gelecek paylaşımlarınızı merakla beklemeye başlar.

Bu durumda reklam verenler için sizin sayfanız bir tabela görevi görür.

İnstagram hesabınızın konusu pek çok zaman önemli olmasa da, reklam verenlerin gözünde ürün satışı yapılabilecek içeriklere sahip sayfalar daha göz önündedir.

Örneğin; elektronik sigaralar, kadın giyim, kozmetik ürünler, spor takviyeleri, takı ve aksesuar

İnstagram’da reklamcılıkta öncü kategorilerdir. Eğer henüz bir sayfaya sahip değilseniz ve açmak istiyorsanız kadın moda sayfası açabilirsiniz. Bu durumda kadın giyim konusunda reklam alabileceğiniz binlerce sponsor firma doğacaktır. Lakin girdiğiniz alanda kazanç ne kadar yüksekse rekabet de o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle disiplinli ve bilgili çalışmalısınız.

İnstagram’da kararlı bir sayfa oluşturduktan sonra reklam verenler size DM yoluyla ya da biyografi kısmınıza gireceğiniz e-posta adresiyle ulaşarak tekliflerini sunacaktır. Genelde reklam alımları sabit post, biyografi reklamı ve hikaye paylaşımı şeklinde olmaktadır.

İnstagram’da reklam verenler tarafından tutulan ve para kazanan bir sayfa olmak istiyorsanız, disiplinli ve istikrarlı olmak konusunda kendinize emir vermelisiniz. Örneğin “Later” gibi uygulamaları kullanarak düzenli saatlerde paylaşımlar yapmalı. Her gün bir ya da iki görsel yada video paylaşmalısınız.

Etiketleme konusunda seçici ve doğrucu olmalı, hedef kitlenize nokta atışı yapmalısınız. Aynı zamanda kullanıcıyla iç içe olmanız da sayfanızın popülaritesini artıracaktır.

Sayfanızı reklama boğmak yerine, ara dönemlerde, belirli kriterlere uygun reklam yayınlaması yapmanız takipçilerinizin kaçmasına engel olacak, gelecekte de bu iş kapısını kullanmanız için size yardımcı olacaktır.

Diğer bir seçenek de CPA sistemi ile para kazanmaktır. Instagram hesaplarınızda hareket bazlı para kazanmayı da kullanabilirsiniz. CPA temelde aksiyona bağlı ödeme anlamına gelmektedir. Reklam verenlerin üst kısımda bahsettiğimiz tek seferli reklam alımlarına nazaran prim şeklinde ödeme almanızı sağlayacak bir yöntemdir. Bu yönteme göre verilen reklamdan elde edilecek üyelik, satın alma, gösterme vb. Gibi belirlenen kriterlere göre ek ayrı ödemeler alınmaktadır. Her ne kadar CPA daha zor olsa da gelir açısından daha tutucu bir yapıya sahiptir.

Üçüncü bir seçenek ise sayfanızı bizzat kendi e-ticaret faliyetleriniz için kullanmaktır. Yasal olarak bazı belgeleri gerektirmekle birlikte, fatura kesmeniz için bir şirkete bağlı yada kişisel şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Evinizde ürettiğiniz ya da toptancısıyla bağınızın olduğu bir ürünü yüksek takipçili Instagram hesaplarınızdan satışa sunarak, e-ticaret yolunda ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak İstermisiniz ?  Lütfen (Buraya) Tıklayarak dikkatlice okuyunuz.

Fiver ve Bionluk’tan Para Kazanmak Adlı Konumuza Gitmek İçin Lütfen (Buraya) tıklayınız