İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Dil biliyorum, dizileri bile alt yazısız izliyorum ama keşke bundan para kazansam dediğinizi duyar gibiyim. İnternette dil bilginizi kullanmanız gerçekten çok kolay. Ayrıca dil dünya çapında önemli olduğu gibi internet ortamında da dil bilmek gerçekten çok önemli.

Eğer siz de herhangi bir dilde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, para kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

cevirmenlik yaparak para kazanmak ceviri yaparak para kazanmak (2)

Bir dil bilmek, ana dilin yanında farklı bir lisana sahip olmak, bir insan için olmazsa olmazlardandır. Gerek internette gerek fiziksel evrende iş bulmanız, kendinize iş üretmeniz de bir hayli kolaydır.

İngilizce bildiğinizi var sayarak, evden ya da hobi olarak yapacağınız işlerden nasıl para kazanacağınızı anlatalım.

İlk olarak, çeviri bilginizi dizi ve filmlerde kullanabilirsiniz. İnternet ortamında yüzlerce film ve dizi sitesi otoritelerini yükseltmek istiyorlar. İster Türk isterse yabancı dizi, film hatta anime sitelerinin sahipleriyle anlaşarak, yeni çıkmış dizi, film ve animelerin çevirilerini yaparak gerek cebinize harçlık çıkartabilir gerekse bu işi bir dönem boyunca meslekvari yapabilirsiniz.

Dizi ve film sitesi sahipleri, yeni çıkmış film ve dizilerin ilk kendi sitelerinde olmasının ne kadar değerli olduğunu bilirler. Bunun için en kısa sürede çevirtmeye ihtiyaçları vardır. Tek yapmanız gereken site yönetimine yeteceğinizi mesaj atmak. Sadece bununla sınırlı kalmıyor, yabancı web siteleri de, dünya çapında Ingilizce öğrenmek yada tercihen alt yazılı izlemek isteyenler için alt yazı eklenmesine ihtiyaç duyuyor. Bunun için de yine yönetimlerle mesajlaşarak iş alabilirsiniz. Hayal edebileceğiniz gibi, duyduğunuzu yazıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

İkinci bir seçenek ise makale yazarlığı, internette tonla makale yazarak para kazanmak imkanı var. İnsanlar gerek web sitelerine gerek ürün tanıtımlarına makale ihtiyacı duyuyorlar. Büyük bir pazarda, en çok rağbet gören alanlardan biri de yurt dışına paylaşım yapmak. Ancak herkesin buna gücü yetmeyebiliyor. Bu durumda yabancı dil bilen makale yazarına rağbet çoğalıyor. R10, wmaracı gibi platformlarda Ingilizce ya da bildiğiniz dilde makale satışı yaptığınızı yazdığınızda, müşterilerin çok kısa sürede size geleceklerini göreceksiniz.

Rehberlik Yaparak Para Kazanmak

Üçüncü bir seçenek ise oturduğunuz yerden değil fakat eğlenerek para kazanmanızı sağlayacak. İnternetten turizm sayfalarını takip ederek, Türkiye’ye kısa dönem turistlik gezi yapmayı düşünen insanlarla tanışabilirsiniz. Örneğin japonlar, koreliler, ingilizler… ardından onlara Türkiye’de onlara cüzi bir ücret karşılığı rehberlik edebileceğinizi teklif edebilirsiniz. Eğer sizi kabul ederlerse, hem ana vatanınızı yabancı birine gezdirebilir, hem onunla birlikte tüm gün keyifli vakit geçirebilir, hem kültürünüzü ve dil bilginizi kuvvetlendirebilir en önemlisi para da kazanabilirsiniz.