İnterneten Fotoğraf Satışı Yaparak Para Kazanmak

 

Çektiğiniz fotoğrafların bir değeri olmadığını düşünerek siliyor, çoğu zaman bu hobinizin bir geliri olmadığı için üzülüyor musunuz? Bu yazı tam size göre.

Fotoğraf çekmek günümüzde herkesin sevdiği bir eylem. Telefonların kameralarının da günümüz şartlarında profesyonel kameralara yaklaştığı şu zamanlarda kolaylıkla manzara fotoğrafları alabilir, insanların hoşuna gidecek detayları yakalayabilir ve işe yarar kaynaklar oluşturabilirsiniz.

Peki bunlar para eder mi?

Fotoğraf Satışı İle Nasıl Para Kazanılır?

 

Fotoğraf çekmek, birkaç saniyenizi alır, eğer bilgiliyseniz ve profesyonel olarak bu işi yapabiliyorsanız biraz daha uğraştıracaktır. Peki bu emeklerinizin karşılığı ne?

ShutterStock, iStockPhoto, BigStockPhoto gibi adresler, sizin için kuruldu. Bu web sitelerine üye olarak, çektiğiniz fotoğrafları satışa sunabilirsiniz. Dışarıda binlerce firma, yüzlerce kurumsal oluşum web sitelerine, reklam tabelalarına, panolarına ve nicesine kullanacak görsel arıyorlar. Her şeyin telifi olduğu günümüzde tabii ki görsellerin de telifi bulunuyor. Kuruluşların neyi beğeneceğini kestiremezsiniz, belki de şu anda hafıza kartınızda duran görselleri dışarıda birileri yüzlerce dolar karşılığında satın almak için bekliyor.

Bu web sitelerine üye oluktan sonra, görsellerinizi yükleyip, web sitesinin size sunmuş olduğu pazar yeri deneyimiyle, insanların görsellerinizin teliflerini almalarını sağlayabilirsiniz.

Çektiğiniz resimlerin kalitesi, manzaranın kuruma yararlılığı gibi şeyler alımda etkili olacaktır.

Eğer kullanabileceğiniz bir modeliniz varsa, bazı tanıtımlarda kullanılmak üzere, değişik el hareketleri, bakışlar, aile pozları, mutlu müşteri çekimleri gibi görselleri yayınlamanız size daha kolay müşteri bulmak açısından yardımcı olacaktır.

Stok fotoğraf siteleri, görsellerinizi web sitelerinde gösterecek, üzerine bir şerit çekerek kullanılmasını önleyecektir. Stok satış sitelerinde müşteriler, sitenin sunduğu aylık paketlerden satın alarak, sizin görsellerinize de erişme hakkına sahip olacaktır. Tabii ki bu aylık paketlerin parasından sizin cebinize de emeğinizin karşılığı düşecektir.

Ayrıca diğer stok fotoğrafları inceleyerek fotoğrafçılık yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Evden olmasa da sokaktan kazanabileceğiniz bu paralar ile cihazlarınızı güçlendirebilir, hayalinizdeki şeyleri satın alabilirsiniz. Hobi olarak başlayacağınız bu işi, kısa sürede profesyonel olarak yapmaya başlayabilir, meslek haline getirebilirsiniz. Fotoğrafçılık bir çok alanda önemli bir pozisyona sahiptir.

İnstagramdan Para Kazanmak İçin (Buraya )Tıklayınız

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin (Buraya )Tıklayınız

Fiverr Yada Bionluk’tan  Para Kazanmak İçin (Buraya )Tıklayınız