Ev Sahibi olmak İsteyenler için Sonunda beklenilen an geldi, Bildiğimiz Üzere merkez bankasının genel müdürü görevden alındıktan sonra faiz oranlarında ufak ufak aşağı yönde sapmalar gözlemlenmişti konut kredileri 1.55 faiz oranlarında seyrederken 1.5 oranlarına indiğinde konut kredilerinin acaba daha düşermiki diye konut kredisi çekecekler düşünmeye başlamıştı.

Bugün Gelen Süpriz Haberle Ev Kredisi Faiz Oranlarının 0.99 bandına gerilediği konut kredisi çekmek isteyenlerin yüzünü güldürdü.

Peki Şuan Konut Kredisi Kullanmak Avantajlımıdır ?

Ev Almak İsteyen Kişiler şuandan itibaren acele ederek kendi bütçesine göre konut almak için bankanın kapısını çalması için en avantajlı dönem diyebiliriz.Konut Kredisi Faiz Oranları’nın maksimum düşeceği seviye şu anki seviyesi olabilir, Mevcut Oranlardan Başka Aşağıya doğru sapmalar olsada çok fazla düşeceğini sanmadığımızı belirtelim.Olduki Bir İndirim daha geldi bu indirim maksimum 0.90 seviyelerine inebilir fakat tersi bir durum söz konusu olursa bir daha ev almak hayal ürünü olabilir.

0.99 Konut Kredisi Oranları Hangi Bankalarda ?

Her zamanki gibi devlet bankaları Ziraatbank ve VakıfBank’asının Faiz Oranları 0.99 olmakla birlikte kredi çekmek isteyenlerin bu iki banka dışına çıkmaması önerilir.

Ev Almak Şuan Mantıklımı ?

Eğer bir Eviniz var ise Şuan 2. bir konut almak mantıksız bir fikir olabilir. Bilindiği üzere faiz oranlarının artmasıyla konutların değer kaybı bir hayli fazla oldu. Yada tam aksine hiç kredi çekmeyeceğim cebimdeki param bana yeter kiraya veririm kücük kücük gelirler elde ederim diyorsanız sizin için 2. daire mantıklı olabilir hatta Ucuz fiyatlara kelepir bir daire düşürebilirsiniz.Parayı değerlendirecek bir yatırım aracı bulamıyorsanız ev almak tercihleriniz arasında olabilir.