Resimli Blog Açarak İnternetten Para Kazanmak

 

İnternetten para kazanmanın gün geçtikçe kolaylaşması ve insanların birer birer sosyal mecralara yönelmesi yeni iş kapılarına olanak sağladı.

Sizde eğer bu maceranın dümenine geçmek istiyorsanız yapmanız gereken şey basit. Bir blog oluşturmak.

Resimli Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

Yazı olmayan, sadece resim içeren içerikler ile para kazanmak göründüğü kadar basit olmasa da seçenekler arasında popülerliğini korumaktadır. Eğer fotoğraf çekmekten hoşlanıyor, elinizden kamerayı ya da telefonunuzu düşüremiyorsanız ve evden çıkabiliyorsanız bu iş tam size göre.

Resimli bir blog ile para kazanmak için öncelikle bir bloga ihtiyacınız var. Google “blogger” hizmeti ile bunu ücretsiz olarak sunuyor. Eğer biraz para ödeyerek daha resmi bir izlenim oluşturmak istiyorsanız domain nasıl alınır, WordPress nasıl kurulur, hosting nasıl alınır gibi teknik konuları araştırmalı ve wordpressinize tema giydirmeyi öğrenmelisiniz.

Başlangıç aşamasında sizlerden bilgisayar bilgini olmanızı istemek size büyük zaman kaybettirecektir. Bunun yerine Google’ın sunduğu ücretsiz servis işinizi görecektir.

İkinci olarak ihtiyacınız bir adet kamera, profesyonel bir cihaza sahip olmak zorunda değilsiniz. Hatta telefonunuz bile işinizi görecektir. Piyasadaki telefonlar artık 8MP’in üzerinde görüntü kalitesi desteği vermekte ve sizlere göze güzel görünecek çekimler yapma fırsatı tanımaktadır.

Telefonunuzu ya da kameranızı elinize aldıktan sonra tek yapmanız gereken dışarı çıkmak ve fotoğraflar çekmeye başlamak.

Merak etmeyin, teknik konular bilmenize gerek yok ancak Google sizlere işinizi görecek hatta artacak kadar depolama sağlıyor. Siz gezin ve şarjınız bitmeden eve dönün.

Eve geldikten sonra tek yapmanız gereken çektiğiniz fotoğrafları(manzara, insan, komik, anı yakalamak, neşeli vs.) bilgisayarınıza aktarmak. Ardından blogunuzun paneline girip fotoğrafları yüklemelisiniz.

Aslında bir şeyler yazmak zorunda değilsiniz fakat Google’ın sizin bir dolandırıcı olmadığınızı anlaması için sadece fotoğraf atmak yerine, fotoğraflarınızın altına küçük, özel olmayan açıklamalar girebilirsiniz. Blogunuzu elektronik günlüğünüz olarak düşünmelisiniz. Böylece samimiyetiniz artacak ve insanlar tarafından düzenli takip edilen bir Blogger haline geleceksiniz.

Evet, blogger lakabını aldıktan sonrası kolay. Yine Google tarafından sunulan Adsense hizmetine başvurmalısınız. Şanslısınız çünkü Adsense ev hanımından aşçıya, şöförden öğrenciye herkese para kazandırma mottosuyla ilerliyor ve başvuru çok basit.

Blogger panelinizdeki para kazanma ayarını aktif etmeniz, sizden istenilen bilgileri girmeniz ve blogspot hesabınızı Adsense ile bağdaştırmanız, Google için yeterli olacaktır. Bundan sonrasını Google’a bırakmalı ve ona bir süre tanımalısınız.

Google sitenizin sahte içeriklere sahip olmadığından ve sizin yeterli takipçiye sahip olduğunuzdan emin olduktan sonra sizlere reklam gösterme izni verecektir. Artık tek yapmanız internetin her köşesinde gördüğünüz o reklamlardan kendi sitenizin istediğiniz yerine koymak.

Daha sonra sitenize giren ziyaretçilerden ve eğer şanslıysanız reklamlar ilgisini çekmiş olanlardan para kazanmaya başlayacaksınız. Özellikle kadınsanız ve hemcinslerinizle anlaşabileceğiniz elektronik bir ortama ihtiyacınız varsa, keyif alarak onlarca parayı banka hesabınıza büyüleyici bir şekilde aktarabilirsiniz.

Eğer Makale Yazma Tecrübeniz Var İse Blog Yazarak Para Kazanma Adlı Konumuza Göz Atmanızı Tavsiye ederim Konuya Gitmek İçin (Buraya) Tıklayın.