Twitch İle İnternetten Oyun Oynayarak Para Kazanmak

 

Ülke çapında, yavaş yavaş gelişmekte olan Twitch platformu, oyuncular için Youtube’un da önüne geçerek 1. Sıraya geliyor. Herhangi bir oyunda, keyifli anlar geçirdiğinizi düşünüyor, ben oynarken güzel tepki verebilirim, insanlar beni izlemekten hoşlanır diyorsanız, Twitch ile para kazanmanız çok kolay.

 

Twitch İle Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

 

Twitch platformu, üyelerine abonelik ve bağış ile iki ödeme yöntemi sağlar. League of legends, Dota, Counter Strike veya herhangi bir oyun oynarken, tepkileriniz, komik anlarınız olduğunu düşünüyor, sadece oyunu oynamak değil insanlara da keyifli dakikalar yaşatabilmek becerisinde olduğunuzu düşünüyorsanız Twitch size güzel paralar kazandırmayı teklif ediyor.

 

Twitch’de yayın yapmak için ihtiyacınız olanlar:

  • Obs programı
  • Kamera
  • Bilgisayar
  • Oyun

 

Bu 4 faktöre sahipseniz, twitch’de sizi tutabilecek tek şey yine sizsiniz. Birkaç ayar yardımıyla Twtich hesabı ayarlarınızı OBS’ye tanıttıktan sonra, oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Platformun kendi arama motorundan kısa sürede insanlar sizi bulacak, izlemeye başlayacaklar. Onları yayınınızda tutmayı başarabilir, keyifli sohbetler, komik anlar sunabilirseniz insanlar sizin daimi kitleniz haline gelecektir.

 

Yayınınıza belli bir kitleyi topladıktan sonra, bir bağış paneli kurmanız, insanların size bağış atabilmesine olanak tanıyacak, sevenlerinizin 1 lira yada 10.000 lira atmasını sağlayacaktır. Evet, milyarları sevdikleri için heba edenlerle dolu olan Twitch platformunda, kaliteli bir yayıncı olmayı başarırsanız, normal bir meslekten daha çok kazanabilirsiniz.

 

Tek yapmanız gereken doğal olmak, insanlarla ilgilenmek, oyun oynarken tepkilerinizi güzel yansıtmak ve kendinizi yansıtan bir konsepte sahip olmak. Oynadığınız oyunlardaki beceriniz, bilgi seviyeniz ve yaklaşımlarınız da insanların sizi tercihinde önemli bir unsur olacaktır.

 

Yurt dışında, Twitch üzerinden yayın yapan insanların kazandıkları meblağlar 100.000$’ların üzerinde olmakla, bir yayında aldıkları bağışlar, herhangi birinin bir aylık kazancına eşit olabiliyor.

Ülkemizde de son zamanlarda popülaritesi hızla artan Twtich yayıncıları, Youtube’dan da kendilerine yüzbinlerce izleyici çekmeyi başarıyorlar.

 

Resimli Blog Açarak Para Kazanmak İçin (Buraya) Tıklayınız

İnternetten Stock Fotoğraf Satarak Para Kazanmak İçin (Buraya) Tıklayınız

İnstagramdan Para Kazanmak İçin (Buraya) Tıklayınız