Udemy İle İnternetten Para Kazanmak (Yetenekli Olanlar Konuya)

Udemy, kendi kendini finanse eden, tüm dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de popülerliği ve kullanılırlığı her geçen gün artan bir eğitim platformu.

Başlı başına insanların öğrenmesi ve öğretmesi için tasarlanmış bu platformda kısa sürede para kazanabilir hatta kendinizi bir öğretmenmişçesine şımartabilirsiniz.

Udemy ile Nasıl Para Kazanılır?

Udemy internet üzerinden her alanda online videolu eğitimler sunan bir platformdur. Udemy tarafından sunulan bu eğitimler tamamen insanların oluşturduğu eğitim şablonlarından oluşur.

Udemy sizlere üye olduktan sonra kendi arşivinizi siteye yükleyerek istediğiniz fiyata onu satmanız için bir pazar imkanı sunar.

Ayrıca Youtube ve diğer alternatif web sayfalarında kendi reklamını yaparak kendini pazarlayan Udemy sizin kendi reklamınızı yapmanıza gerek bile bırakmaz.

Peki udemy ile para nasıl kazanabilirsiniz? Udemy, sizlere eğitimler satın alarak online videolu derslere erişim sunduğu gibi sizin de online dersler satmanıza imkan veren sonsuz bir pazar yeridir. Hangi alanda eğitimli, bilgili, tecrübeli olduğunuz fark etmez. Udemy üzerinden sahip olduğunuz bilgiye dayalı bir kurs oluşturduktan sonra o kursa gönlünüzden bir fiyat biçmeniz para kazanmaya başlamanız için yeterlidir.

Örneğin yemek yapmaktan hoşlanıyorsunuz ve kendinizi övmek gibi olmasın yaptığınız yemekler parmak ısırtıyor. Udemy’de güzel yemekler yapmanın sırlarını içeren güzel bir eğitim serisi oluşturabilir ve bunu insanlara sunabilirsiniz. Ya da uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir projede edindiğiniz bilgilerin işe yarar ve önemli şeyler olduğunu düşünüyorsunuz ve onları insanlara toplu halde satmak istiyorsunuz, tek yapmanız gereken videolar çekmek ve kursunuzu oluşturmak.

Udemy henüz kendisini piyasaya koymakta olan, Youtuber’ların, psikologların ve nicesinin eğitim vermek için tercih ettiği, yüzbinlerin dünya çapında eğitim almak için kullandığı bir platformdur. Ülkemizde de reklamlarını yavaş yavaş duyurmayan başlayan Udemy’de bir çok kategoride Türkçe içerik sayısı iki elin parmaklarını geçmeyebiliyor. Eğer siz de o kategorilerde yetenek ve bilgi sahibiyseniz, erkenden pazarda ön sıralarda tezgahınızı kurarak gelecek için yatırım yapabilir, belki de milyonların satın alacağı bir kursun öğretmeni olabilirsiniz.

Ayrıca çok güçlü ekipmanlar, çok profesyonel fx tasarımları ya da logolara ihtiyacınız yok. Kendi adınızla kuracağınız bir kursta yapacağınız özgün eğitimler sizin para kazanmanız için yeterli olacaktır. Az çabayla çok para kazanabilir, hem kendinize bir topluluk edinebilir hem de insanlara bir şeyler öğretmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.